Anadolu Üniversitesi 2014 Açıköğretim Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

admin 31 Ağustos 2014 85

Anadolu Üniversitesi 2014 Açıköğretim Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

Anadolu Üniversitesi 2014 açıköğretim kayıt tarihleri, Açıköğretim Fakültesi Kayıt İşlemleri, Aöf kayıtları için istenen belgeler, 2014 ÖSYM sonuçlarına göre açıköğretim kayıtları ne zaman yapılacak, 2014 açıköğretim kayıtları, Yerleştirme sonucuna göre açıköğretim kayıtları, Açıköğretim 2014 kayıt tarihleri, 2014 Aöf Kayıtları, Açıköğretim kayıt evrakları nelerdir?

2014 ÖSYM ek yerleştirme sonuçlarına göre Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerine yerleşen öğrencilerin aöf ek yerleştirme kayıt işlemleri 09 Ekim – 24 Ekim tarihleri içerisinde yapılacaktır. Açıköğretim bölümlerini kazananların kayıtlarının nasıl yapılacağı, kayıt için hangi evrakların isteneceği ve ödenecek harç miktarlarını aşağıdan görebilirsiniz arkadaşlar.

Açıköğretim 2014 Kayıt Tarihleri

– ÖSYM 2014 Tercih Sonuçlarına göre açıköğretim bölümlerine ilk defa kayıt olacaklar;
– 6111 sayılı Kanun Kapsamında ( AF Kapsamında ) aöf‘ye kayıt olacaklar;
– AYSÖ ile aöf‘ye kayıt olacaklar;

İçin Aöf 2014 Kayıt İşlemleri 01 Eylül başlayacak ve 12 Eylül günü sona erecektir. Bu süre internetten ön kayt ve evrakların aöf bürosuna teslimi tanınmış kesin süredir. Ön kayıt ve evrak teslimi için ayrı ayrı süre verilmemektedir. Kayıt tarihleri uzatılmamaktadır.

Ek yerleştirme sonucuna göre kayıt olacaklar;

İçin 2014 açıköğretim kayıt işlemleri 29 Eylül başlayacak ve 24 Ekim günü sona erecektir. Bu süre internetten ön kayt ve evrakların aöf bürosuna teslimi tanınmış kesin süredir. Ön kayıt ve evrak teslimi için ayrı ayrı süre verilmemektedir. Kayıt tarihleri uzatılmamaktadır.

 Sınavsız İkinci Üniversite Kapsamında kayıt olacaklar;

İçin 2014 açıköğretim kayıt işlemleri 29 Eylül başlayacak ve 17 Ekim günü sona erecektir. Bu süre internetten ön kayt ve evrakların aöf bürosuna teslimi tanınmış kesin süredir. Ön kayıt ve evrak teslimi için ayrı ayrı süre verilmemektedir. Kayıt tarihleri uzatılmamaktadır.

– Lisans tamamlama ile kayıt olacaklar;
– Dikey Geçişle Kapsamında Aöf bölümlerinin 3. sınıfına sınavsız kayıt olacaklar;
– 6111 sayılı Kanun Kapsamında ( AF Kapsamında ) aöf‘ye kayıt olacaklar;

İçin 2014 açıköğretim kayıt işlemleri 29 Eylül başlayacak ve 17 Ekim günü sona erecektir. Bu süre internetten ön kayt ve evrakların aöf bürosuna teslimi tanınmış kesin süredir. Ön kayıt ve evrak teslimi için ayrı ayrı süre verilmemektedir. Kayıt tarihleri uzatılmamaktadır.

-Yatay Geçiş ile kayıt olacaklar 15-17 Eylül tarihlerinde kayıtlarını yaptıracaklardır.

Açıköğretim 2014 Kayıt İşlemleri;

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Aöf kayıt işlemleri her yıl olduğu gibi bu yılda iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.

– Aöf Kayıtları İçin Birinci Aşama internet üzerinden ön kayıt, kayit.anadolu.edu.tr web adresinden kayıt türünüzün seçilerek istenilen bilgilerin girilmesi ve onaylanarak çıktıların alınması şeklinde gerçekleşmektedir. ( Kayıt Sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz. Sayfa kayıt tarihleri içinde aktif olacaktır. )
– Kayıtlarda İkinci aşama ise, Bankaya öğrenim gideri yani 2014 açıköğretim harç ücretlerinin ödenmesi ve Aöf bürosuna giderek Üniversitenin bizden istediği evrakların teslimi ile gerçekleşecek ve kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır.

2014 Açıköğretim Kayıtlarında İstenen Belgeler;

1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
4. Öğrenim Belgesi ( Lise Diplomanız veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanız okuduğunuz okulda ise, o okulda okuduğunuza yani öğrenci olduğunuzu belirten okulun kaşesi ve imzası olan belge ( İkinci üniversite olarak okuyorsanız bunu kullanabilirsiniz. )
5. Fotoğraf ( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )

MYO ve Önlisans Mezunu Olupta Dikey Geçişle Kayıt Hakkı ile; açıköğretim lisans bölümlerinden İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Sosyoloji, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Konaklama İşletmeciliği gibi bölümlerin istediğiniz birisinin 3.sınıfına sınavsız olarak direk kayıt yaptırmak isteyen arkadaşlarım  BURAYA tıklayarak bölümünüzün adının karşısındaki büyük kutu içinde hangi bölümün 3.sınıfından başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

2014 Sınavsız İkinci Üniversite Kayıtları;

Herhangi bir üniversitenin örgün veya açıköğretim bölümünde öğrenci iseniz yada mezun olduysanız hiç bir sınava girmeden, kontenjan sınırı olmadan istediğiniz bir açıköğretim bölümünün 1.sınıfına direk kayıt olma hakkınız var. Bu haktan nasıl yararlanacağınızı öğrenmek için BURAYA tıklayın.

2014-2015 Açıköğretim Harç Ücretleri;

– 2013-2014 eğitim yılında aöf harçları dönemlik 205tl idi. Bu yıl cüzi bir artışın olacağını ve tahmini olarak 225tl civarı bir ödeme yapılacağını öngörmekteyim.

Şimdiden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bölümlerine kayıt olacak olan tüm adaylara başarılar dilerim…

85 Soru Sorulmuş. SORU/YORUM YAZMAK İÇİN SAYFANIN EN ALTINA İNİN. »

 1. murat 24 Aralık 2014 at 21:10 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Geçen yıl af kapsamından dönüş yapmak için 205 Tl yatırdım. ancak sonra öğrendim ki dikey geçiş hakkımda bulunuyormuş. 205 Tl daha yatırdım kaydoldum şimdi diğer yatırdıgım ücreti nasıl geri alabilirim..

 2. elif 17 Ekim 2014 at 11:04 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  hocam adalet bolumu test kitaplaru satiliyomu

 3. elif 15 Ekim 2014 at 11:50 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  hocam bu adalet bolumu ara sinav ilk konulari ne yardmci olurmusunuz

  • admin 15 Ekim 2014 at 13:11 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

   Ara sınavlarda kitaplarda yer alan ünitelerin yarısından sorumlusunuz.

 4. elif 9 Ekim 2014 at 11:21 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Hocam tamadir sistem acildi

 5. elif 9 Ekim 2014 at 10:23 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  hocam ya ben kayit icin tiklayin denilen yere bastim sabah error veriyodu simdi acildi ama hala hak bulnmamaktir dio sonra pcden girdim yine error verdi osym beni on lisans anadolu uni adalet bolumune yerlestirmisti neden boyle yapiyo

  • admin 10 Ekim 2014 at 09:27 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

   Ek Yerleştirme için sayfanın en altındaki Ek Yerleştirme Linkine tıklayın. Üstteki Ek kayıt linki başka bir şey için var.

 6. elif 9 Ekim 2014 at 09:12 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  hocam alllah razi olsun sizden baska kimse sorularimiza cevap vermiyoo butun sorularimi sabirla okuyup cevapladiginiz icin cok cok cok tesekkur ederim size

  • admin 9 Ekim 2014 at 16:36 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

   Amin. Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

 7. elif 8 Ekim 2014 at 13:57 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  hocam internetten adalet derslerine baktim baya agir hepsini gorucekmiyim

 8. elif 3 Ekim 2014 at 17:20 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  hocam kimse bilmiyo ama siZ bilirsiniz neden oyle dedi on lisans adalet kazandim ben

 9. gökçew 3 Ekim 2014 at 16:33 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  ben ek tercihlerimi yaptım anadolu üni aöf geldi fakat kayıt yaparken 2.üni olarak gözüküyo ben mi yanlış işlem yaptım yoksa sistem saçmalığı mı

  • admin 8 Ekim 2014 at 12:28 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

   Kayıt işlemleri 9 Ekimde başlayacaktır. Yanlış yerden ön kayıt yapmışa benziyorsunuz.

   • gökçew 8 Ekim 2014 at 15:51 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

    yahu ben anlayamadım şimdi ek tercihlerimden aöf geldi onu tercih edicem 9 ekimimi bekliycem ? sitede farklı yazıyor siz farklı söylüyorsunuz

Sorunuzu/Yorumunuzu Buradan Yazabilirsiniz »