İstanbul Üniversitesi AUZEF Aöf Sınavları Nerede ve Nasıl Yapılıyor?

İstanbul Üniversitesi AUZEF Aöf Sınavları Nerede ve Nasıl Yapılıyor?

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi programlarında eğitim alan öğrenciler her dönem birer ara sınavlara yani vizelere – yarıyıl sonu bitirme sınavlarına yani finallere ve ihtiyacınız var ise telafi sınavlarına yani bütünlemelere girmekle yükümlüdür. Eskiden ara sınav internet üzerinden, finaller ve telafi sınavları ise İstanbul’da yapılmakta idi. Şimdi ise sistem değişti. Artık Ara, Final ve Telafi sınavlarının hepsi yüzyüze 44 merkezde yapılmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi programları dahilinde gerçekleştirilen, ara sınavlar internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Ara sınavlara sınav tarihlerinde alms.auzef.org adresinden giriş yapılarak ulaşılabilmektedir. Bitirme (final) ve Telafi (bütünleme) sınavları yüzyüze sınıf ortamında çeşitli illerde yapılmaktadır. , eskiden sadece İstanbul il sınırları içerisinde yer alan merkezlerde gerçekleştirilebilmekteydi. Öğrencilerin özellikle İstanbul dışından gelen ve şehri bilemeyen öğrencilerin zorlanmaması adına sınav merkezleri, toplu taşıma araçlarını kullanarak kolayca ulaşabilecekleri yerleşim noktalarında yapılmaktaydı. İstanbul dışında yaşayan öğrencilerden gelen yoğun talep üzerin, sınav merkezi sayıları artırılmaya başlanmıştır. Şu an sınavlar 42 farklı ilde yapılmakta olup bu sayının arttırılmasına çalışılmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri Sınavların Yapıldığı İller

1 ADANA 15 ESKİŞEHİR 29 MERSİN
2 ADIYAMAN 16 GAZİANTEP 30 MUĞLA
3 AFYON 17 HATAY 31 ORDU
4 ANKARA 18 İZMİR 32 OSMANİYE
5 ANTALYA 19 İSTANBUL 33 SAKARYA
6 AYDIN 20 KAHRAMANMARAŞ 34 SAMSUN
7 BALIKESİR 21 KAYSERİ 35 SİVAS
8 BURSA 22 KIRKLARELİ 36 ŞANLIURFA
9 ÇANAKKALE 23 KOCAELİ 37 TEKİRDAĞ
10 DENİZLİ 24 KONYA 38 TOKAT
11 DİYARBAKIR 25 KÜTAHYA 39 TRABZON
12 DÜZCE 26 MALATYA 40 VAN
13 EDİRNE 27 MANİSA 41 YALOVA
14 ELAZIĞ 28 MARDİN 42 ZONGULDAK

AUZEF ara sınavları, yani vizeler öğretim yönetim sistemi adı verilen sistem aracılığı ile dönem başlarında belirtilen akademik takvim tarihlerine göre, internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ara sınavlar (vizeler)test şeklinde yapılmaktadır. Vizelere girmek için şehir değiştirmek ya da sınav merkezlerin gitmeden, bilgisayar başında olmanız yeterlidir. Sadece Final ve Bütünleme sınavları fakültenin uygun gördüğü ve belirttiği sınav merkezlerinde yüz yüze oturur şekilde gerçekleştirilmektedir.

 

Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı
12 Haziran 2016 Cumartesi
Geri Sayım Kodu
Sitemizde Aradığınızı Bulabilirsiniz
Reklam
SOLDA SABİT REKLAM
SAĞDA SABİT REKLAM