Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

admin 2 Ağustos 2014 1.013

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

2015 YGS puanları ile yapılan tercih işlemleri sonucunda yerleştirilen , Dikey Geçiş Sınavı sonrası tercih işlemleri sonucunda yerleştirilen, Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde yer alan 6 lisans ve 21 önlisans eğitim programlarından birisine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler aşağıda belirtilen tarihler arasında ve belirtilen şekilde kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Kayıt için Erzurum’a gidilmesine gerek bulunmamaktadır seçilen bölüme göre ön kayıt işlemleri internet üzerinden online yapılmakta, kesin kayıt için istenen belgeler kargo veya posta ile kayıt tarihleri içinde üniversiteye ulaşacak şekilde gönderilmelidir. Gönderilen evraklar kayıt tarihlerinden sonra üniversiteye ulaşırsa kaydınız tamamlanmamış olur ve öğrenim göremezsiniz.

2015 ÖSYS Yeni Kayıt İşlemi;

2015 İlk yerleştirme sonuçlarına göre İnternet üzerinden ön kayıt, açık öğretim materyal gideri ödemeleri ve evrak teslim işlemleri E-DEVLEt üzerinden yapanlar için 03 Ağustos 2015- 08 Ağustos 2015 tarihleri arasında veya Atatürk Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapacaklar için 03 Ağustos 2015 – 16 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınavsız 2. Üniversite Kapsamında Kayıtlar;

İkinci üniversite statüsünde Fakültemiz programlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarımız; Ön Kayıt işlemlerini 13 Temmuz 2015 ile 09 Ekim 2015 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapabilirler.

Kesin kayıt işlemlerini ise 21 Eylül 2015 ile 11 Ekim 2015 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapabilirler.  Harç ücreti ödeme, Evrak gönderimi, Ders seçimi vs hepsi bu tarihler içinde yapılacaktır.

Dikey Geçiş Sınavı ile Yerleşen Öğrencilerin Kayıtları;

DGS sonucu ile yerleşen öğrenciler kayıt işlemlerini 03 – 08 Ağustos 2015 Tarihleri arasında Fakültemiz, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapabilirler.
DGS kayıt işlem Şeması için tıklayınız.

Yabancı Öğrencilerin Kayıtları;

Uluslarası Öğrenci statüsünde Fakültemiz programlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarımız için kayıt tarihleri eklenecektir.

Ata Aöf Kayıt Adımları;

1. Adım :  İnternet Üzerinden Bilgilerin Girilmesi;

İlk yerleştirme için; 03 Ağustos 2015 – 16 Ağustos 2015 tarihleri içinde BURAYA tıklayarak kayıt sayfasını açıp istenilen bilgileri girmeniz ve işlemi tamamladığınızda sayfanın çıktısını almanız gerekmektedir.

VEYA

03 Ağustos – 08 Ağustos arasında E-DEVLET üzerinden kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-DEVLET üzerinden yapılan kayıt sonrası size bir dosya kaydettirecek veya çıktı aldıracak. Evrak olarak üniversiteye sadece bu çıktıyı göndereceksiniz.

2.Adım; Bankaya Harç Ücretinin Ödenmesi

Öğrencilerimizin yerleştirildikleri programa kayıt yaptırabilmeleri için Materyal Ücretini TC. kimlik numaraları ile Vakıfbank veya Halkbank şubelerine ya da internet bankacılığı aracılığıyla kayıt tarihleri içinde evrakları göndermeden önce ödemeleri gerekmektedir.
TC. kimlik numarası ile yapılmayan ödemeler Fakültemiz tarafından işleme alınmayacaktır. Ödemeler Fakültemiz akademik takviminde ilan edilen tarihler arasında yapılmalıdır.

3.Adım; Kayıt Evraklarının Üniversiteye Gönderilmesi

E-DEVLET Üzerinden Kayıt Sonrası Gönderilecek Evraklar

e – Devlet Üzerinden Kayıt İşlemleri 28 Temmuz 2015 ile 5 Ağustos 2015 tarihleri arasında e-Devlet kapısı üzerinden kayıtlarını yaptıran öğrencilerin kesin kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için aşağıdaki belgeleri Fakültemize göndermeleri gerekmektedir:

1. “Elektronik Kayıt Belgesi”: e-Devlet üzerinden yapılacak kayıt sonunda alınacaktır.

2. Onaylı transkript belgesi: Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olup ortak zorunlu derslerden (Türk Dili I-II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II ve Yabancı Dil I-II) muaf olmak için onaylı transkript belgesi (Onaylı transkript belgesini göndermeyen öğrencilerin ortak zorunlu derslerden muafiyet işlemleri yapılmayacaktır.)

Üniversitenin İnternet Sitesi Üzerinden ( OBS ) Kayıt Sonrası Gönderilecek Evrak Listesi

OBS üzerinden kayıt olan öğrenciler, tekrardan kayıt sayfasına TC kimlik numarası ve Doğum tarihi ile giriş yaparak iletişim bilgilerini güncelleyecek ve İletişim bilgilerini güncelledikten sonra “Kesin Kayıt Formu”nun çıktısını alacaklardır.

Aşağıda yer alan evrakları tamamlayarak 3-16 Ağustos tarihleri içinde posta veya Kargoya verecek şekilde, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM adresine göndermeniz gerekmektedir.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler;

 1.  Kayıt Formu (Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacak olan online kayıt sonrası alınacaktır.)
 2.  Diploma/geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı sureti ( Sadece ÖSYM yerleştirme sonucu kayıt olacaklar )
 3.  Önlisans Geçici Mezuniyet Belgesinin ya da Ön Lisans Diplomasının aslı veya noter onaylı sureti (Sadece DGS Sonucu Kayıt Olacaklar )
 4. Üniversite Öğrenimlerine Devam Edenler için: Öğrenci Belgesi, Üniversite Mezunlar için: Önlisans veya lisans diplomalarının aslı veya noter onaylı örneği ( Sadece İkini üniversite ile kayıt işlemi yapanlar )
 5.  2 Adet vesikalık fotoğraf (Arkalarına T.C. kimlik numarası ile ad ve soyad yazılacaktır.)
 6.  Erkek öğrencilerin (1994 veya daha önce ki yıl doğumlular) ilgili askerlik şubelerinden alacakları “Askerlik Durum Belgesi”
 7.  Gazilerin, birinci dereceden şehit ve gazi yakınlarının (eş ve çocukları) ilgili kurumlardan (Emniyet ve Milli Savunma Bakanlığına bağlı kurum/kuruluşlar) alacakları “Durum Belgesi”nin aslı ve taleplerini belirten dilekçe
 8.  En az %40 engel durumu olan öğrencilerimizin bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği
 9.  Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrencilerden ortak zorunlu derslerden muafiyet talep edenlerin işlemlerinin yapılması için onaylı diploma sureti ve onaylı transkript belgesi

Dikkat: Belgeleri eksik olan öğrencilerin kayıtları yapılmayacaktır! Kayıt için Gerekli Belgeler Fakültemize Doğrudan veya Posta Yolu ile Teslim Edilebilir

Anadolu Aöf Kayıt yenileme ve Ders Ekle Sil işleme nasıl yapılır? [VİDEOLU ANLATIM]

1.013 Soru Sorulmuş. SORU/YORUM YAZMAK İÇİN SAYFANIN EN ALTINA İNİN. »

 1. Engin 23 Eylül 2016 at 16:26 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Ben kayıt yaptırdım 1. Sınıfım ama ders seçemiyorum bı seçimi okulmu yapıyor ilk kayıdım diye anlam veremedim

 2. osman 13 Ağustos 2016 at 14:31 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  HOCAM BEN AÖF SINAVSIZ GİÇİŞ İLE Bİ BÖLÜMÜNÜ TERCİH ETDİM E DEVLETDEN KAYIT YAPTIM BAŞKA NE YAPMAM GEREKİYOR HEPSİNİ SÖLERMİSİNİZ PARA FLN NERE NE KADAR YATIRILACAK ?

 3. Elif 11 Ağustos 2016 at 01:57 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Ben aöl de hallen okuyorum ve mezun olmadım ama atatürk üniv çocuk gelişimi bölümünü kazandım 6
  Aylık geçici mezuniyet belgesi alır onunla kayıt
  Yaptırabilirsin 6 ay içinde mezun olma şartı ile diye kulaktan dolma bişey duydum öyle bişey mümkünmü
  Yardım ederseniz çok mutlu olucam şimdiden
  Teşekkürler..

 4. Merve 30 Nisan 2016 at 13:09 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Arkadaşlar bu üniversite kitaplarını veriyor mu?

 5. erol 12 Ekim 2015 at 15:37 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Yeni kayıt yaptıranların öğrenci belgesi nasıl elimize ulaşıyor.1 hafta önce mesaj geldi gönderilmiştir diye ama ses seda yok.

 6. Bahar 11 Ekim 2015 at 13:44 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Verdiğiniz bağlantıya giriyorum ama hata veriyor

 7. Bahar 11 Ekim 2015 at 12:04 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Kaydımın olduğunu nasıl öğrenecem ayrıca

 8. Bahar 11 Ekim 2015 at 12:03 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Ben açık öğretim fakültesi için kayıt yaptırdım harç parasını da bankadan yatırdım ama sisteme giriş yapamıyorum kullanıcı adı ve şifreyi kabul etmiyor bunun için ne yapmam gerekiyor.

 9. Pınar 6 Ekim 2015 at 16:03 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Anadolu Üniversitesine kayıtlı bulunmaktayım halen ama ikinci üni.için kayıt yaptırmak istiyorum öğrenci belgesini de notere onaylatmak gerekiyor mu acaba ?

 10. Günseli 6 Ekim 2015 at 12:38 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  İyi günler ben lisans mezunuyum transkriptimin ve geçici mezuniyet belgemin fakültemden onaylı fotokopisi var tekrardan noterden onaylatmalı mıyım

 11. ayşee 5 Ekim 2015 at 21:40 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  ben kaydolmayı anlıyamadm ilk başta ön kayıt yaptrdm kesin kayıta girdim ücret yatırmadan olmaz yazmş ücreti internet üzernden yatırıcam ama obs mde bu cıkmadı yanlşmı yapıorm yardımcı olabilirmsnz

 12. Banu 5 Ekim 2015 at 20:25 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Ben bir üniversiteden mezun durumdayım ve bir üniversitede okumuyorum şu anda. Kayıt hakkımı kaçırmış mı oluyorum yoksa 2. Üniversite hakkından yararlanabilir miyim?

 13. Merve nur 1 Ekim 2015 at 23:09 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Ben ata aöf ye ikinci üniversite kapsamında başvurmak istiyorum ama önlisans diplomam başka Üniversite de önlisans diploması yerine ne gönderebilirim?

Sorunuzu/Yorumunuzu Buradan Yazabilirsiniz »