Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

Reklam Alanı 4
Reklam Alanı 6

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

2015 YGS puanları ile yapılan tercih işlemleri sonucunda yerleştirilen , Dikey Geçiş Sınavı sonrası tercih işlemleri sonucunda yerleştirilen, Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde yer alan 6 lisans ve 21 önlisans eğitim programlarından birisine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler aşağıda belirtilen tarihler arasında ve belirtilen şekilde kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Kayıt için Erzurum’a gidilmesine gerek bulunmamaktadır seçilen bölüme göre ön kayıt işlemleri internet üzerinden online yapılmakta, kesin kayıt için istenen belgeler kargo veya posta ile kayıt tarihleri içinde üniversiteye ulaşacak şekilde gönderilmelidir. Gönderilen evraklar kayıt tarihlerinden sonra üniversiteye ulaşırsa kaydınız tamamlanmamış olur ve öğrenim göremezsiniz.

2015 ÖSYS Yeni Kayıt İşlemi;

2015 İlk yerleştirme sonuçlarına göre İnternet üzerinden ön kayıt, açık öğretim materyal gideri ödemeleri ve evrak teslim işlemleri E-DEVLEt üzerinden yapanlar için 03 Ağustos 2015- 08 Ağustos 2015 tarihleri arasında veya Atatürk Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapacaklar için 03 Ağustos 2015 – 16 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınavsız 2. Üniversite Kapsamında Kayıtlar;

İkinci üniversite statüsünde Fakültemiz programlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarımız; Ön Kayıt işlemlerini 13 Temmuz 2015 ile 09 Ekim 2015 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapabilirler.

Kesin kayıt işlemlerini ise 21 Eylül 2015 ile 11 Ekim 2015 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapabilirler.  Harç ücreti ödeme, Evrak gönderimi, Ders seçimi vs hepsi bu tarihler içinde yapılacaktır.

Dikey Geçiş Sınavı ile Yerleşen Öğrencilerin Kayıtları;

DGS sonucu ile yerleşen öğrenciler kayıt işlemlerini 03 – 08 Ağustos 2015 Tarihleri arasında Fakültemiz, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapabilirler.
DGS kayıt işlem Şeması için tıklayınız.

Yabancı Öğrencilerin Kayıtları;

Uluslarası Öğrenci statüsünde Fakültemiz programlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarımız için kayıt tarihleri eklenecektir.

Ata Aöf Kayıt Adımları;

1. Adım :  İnternet Üzerinden Bilgilerin Girilmesi;

İlk yerleştirme için; 03 Ağustos 2015 – 16 Ağustos 2015 tarihleri içinde BURAYA tıklayarak kayıt sayfasını açıp istenilen bilgileri girmeniz ve işlemi tamamladığınızda sayfanın çıktısını almanız gerekmektedir.

VEYA

03 Ağustos – 08 Ağustos arasında E-DEVLET üzerinden kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-DEVLET üzerinden yapılan kayıt sonrası size bir dosya kaydettirecek veya çıktı aldıracak. Evrak olarak üniversiteye sadece bu çıktıyı göndereceksiniz.

2.Adım; Bankaya Harç Ücretinin Ödenmesi

Öğrencilerimizin yerleştirildikleri programa kayıt yaptırabilmeleri için Materyal Ücretini TC. kimlik numaraları ile Vakıfbank veya Halkbank şubelerine ya da internet bankacılığı aracılığıyla kayıt tarihleri içinde evrakları göndermeden önce ödemeleri gerekmektedir.
TC. kimlik numarası ile yapılmayan ödemeler Fakültemiz tarafından işleme alınmayacaktır. Ödemeler Fakültemiz akademik takviminde ilan edilen tarihler arasında yapılmalıdır.

3.Adım; Kayıt Evraklarının Üniversiteye Gönderilmesi

E-DEVLET Üzerinden Kayıt Sonrası Gönderilecek Evraklar

e – Devlet Üzerinden Kayıt İşlemleri 28 Temmuz 2015 ile 5 Ağustos 2015 tarihleri arasında e-Devlet kapısı üzerinden kayıtlarını yaptıran öğrencilerin kesin kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için aşağıdaki belgeleri Fakültemize göndermeleri gerekmektedir:

1. “Elektronik Kayıt Belgesi”: e-Devlet üzerinden yapılacak kayıt sonunda alınacaktır.

2. Onaylı transkript belgesi: Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olup ortak zorunlu derslerden (Türk Dili I-II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II ve Yabancı Dil I-II) muaf olmak için onaylı transkript belgesi (Onaylı transkript belgesini göndermeyen öğrencilerin ortak zorunlu derslerden muafiyet işlemleri yapılmayacaktır.)

Üniversitenin İnternet Sitesi Üzerinden ( OBS ) Kayıt Sonrası Gönderilecek Evrak Listesi

OBS üzerinden kayıt olan öğrenciler, tekrardan kayıt sayfasına TC kimlik numarası ve Doğum tarihi ile giriş yaparak iletişim bilgilerini güncelleyecek ve İletişim bilgilerini güncelledikten sonra “Kesin Kayıt Formu”nun çıktısını alacaklardır.

Aşağıda yer alan evrakları tamamlayarak 3-16 Ağustos tarihleri içinde posta veya Kargoya verecek şekilde, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM adresine göndermeniz gerekmektedir.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler;

  1.  Kayıt Formu (Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacak olan online kayıt sonrası alınacaktır.)
  2.  Diploma/geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı sureti ( Sadece ÖSYM yerleştirme sonucu kayıt olacaklar )
  3.  Önlisans Geçici Mezuniyet Belgesinin ya da Ön Lisans Diplomasının aslı veya noter onaylı sureti (Sadece DGS Sonucu Kayıt Olacaklar )
  4. Üniversite Öğrenimlerine Devam Edenler için: Öğrenci Belgesi, Üniversite Mezunlar için: Önlisans veya lisans diplomalarının aslı veya noter onaylı örneği ( Sadece İkini üniversite ile kayıt işlemi yapanlar )
  5.  2 Adet vesikalık fotoğraf (Arkalarına T.C. kimlik numarası ile ad ve soyad yazılacaktır.)
  6.  Erkek öğrencilerin (1994 veya daha önce ki yıl doğumlular) ilgili askerlik şubelerinden alacakları “Askerlik Durum Belgesi”
  7.  Gazilerin, birinci dereceden şehit ve gazi yakınlarının (eş ve çocukları) ilgili kurumlardan (Emniyet ve Milli Savunma Bakanlığına bağlı kurum/kuruluşlar) alacakları “Durum Belgesi”nin aslı ve taleplerini belirten dilekçe
  8.  En az %40 engel durumu olan öğrencilerimizin bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği
  9.  Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrencilerden ortak zorunlu derslerden muafiyet talep edenlerin işlemlerinin yapılması için onaylı diploma sureti ve onaylı transkript belgesi

Dikkat: Belgeleri eksik olan öğrencilerin kayıtları yapılmayacaktır! Kayıt için Gerekli Belgeler Fakültemize Doğrudan veya Posta Yolu ile Teslim Edilebilir

Anadolu Aöf Kayıt yenileme ve Ders Ekle Sil işleme nasıl yapılır? [VİDEOLU ANLATIM]

Reklam Alanı 5
Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı
12 Haziran 2016 Cumartesi
Geri Sayım Kodu
Sitemizde Aradığınızı Bulabilirsiniz
SOLDA SABİT REKLAM
SAĞDA SABİT REKLAM