Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri 2015 Taban Puanları

admin 19 Mart 2015 714

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri 2015 Taban Puanları

Açık Öğretim Fakültesi, uzaktan eğitim yöntemi ile öğrencilerine üniversite eğitimi veren bir eğitim kurumudur.  Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi 4 lisans 15 önlisans bölümü ile eğitim vermektedir. Açık Öğretim sisteminde okuyup ve mezun olan öğrencilerin diplomalar örgün eğitimle aynıdır. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim bölümlerini tercih etmek için YGS yani Yükseköğretime Giriş Sınavından en az 140 ve üzeri almış olmak gerekmektedir. Yerleştirilmek için kontenjan sınırlaması içerisinde kalmak gereklidir.

Tercih yapılmak istenen 2 yıllık veya 4 yıllık bölüme girebilmek için elde edilmesi gereken en düşük puana Taban Puan adı verilmektedir. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi uzaktan eğitim yöntemi ile verilen programlar içerisinde yer alan 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık lisans bölümleri için taban puanları aşağıda yer almaktadır.

YGS PUANLARINIZ HAKKINDA ÖNEMLİDİR.

Şu an açıklanmış olan YGS Sonuçları sizin ham puanlarınızdır, yani okul puanınız eklenmiş değildir. Tercih yapacağınız zaman bu puanlarınıza okul puanınızda eklenecek ve TAM PUAN olmuş olacak. Tercihleri de bu TAM PUAN’ınızı dikkate alarak yapacaksınız. Aşağıda ayrıntılar bulunmaktadır…

1) Ham puan : Okul puanı eklenmemiş olan puan.
(Yani YGS’ de aciklanan puan)
2) Tam puan : Okul puanı eklenmiş puan. Temmuz da herkesin okul puanı eklenince aciklanacak puandir.
3) Siz üniversitelere ham puandaki puanlar ile değil Temmuz da LYS sonuçları aciklandiği zaman, okul puanımız ekleneceği zaman eklenecek olan tam puanla tercih yapacak ve o puanlarla yerleşeceksiniz.
(LYS’te girmeyeceklere’de Temmuz ayında açıklanacak olan okul puanı eklenmiş tam puanı)
4) Sizin şu anki açıklanan puanlarınız ham puanlardır. Bu sonuçtaki sıralamalar önemli değil.Okul puanı eklendiği zaman ki sıramalara bakınız. O sıralama sizin gerçek sıralamanızdır.
5) Üniversite taban puanları ne zaman belli olur : Taban puanları öğrenciler tercih yapar, ve kazandıktan sonra üniversite tarafından açıklanır. Yani üniversite kafasına göre bir puan belirlemez. Şu puanı almak zorundasın demez. Biz öğrenciler tercih yaparız. Tercih yapanlardan en yuksek puanda olanlar kazanır. Üniversitede bu kazananların en yüksek ve en düşük puanını söyler. Yani üniversite belirlemez, sadece açıklar.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF BÖLÜMLERİ ve 2015 PUANLARI TIKLAYIN.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÖF BÖLÜMLERİ ve 2015 PUANLARI TIKLAYIN.

ATA-AÖF Lisans Bölümleri

ATA-AÖF Önlisans Bölümleri

* Bu bölümler ilk defa 2015-2016 eğitim yılında ( Bu Yıl ) öğrenci alacağı için taban puanları oluşmamıştır.

** Çocuk Gelişimi ve İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerinin taban puanlarının geçen yıl çok yüksek olmasının sebebi, Sınavsız Geçiş ile kayıt olanlardan dolayıdır. 2015 yılı için bu sorunun aşılması için artık kontenjanın yarısı Sınavsız Geçiş’e diğer yarısı da YGS sonucuna göre gelenlere ayrılacaktır. Dolayısı ile bu iki bölümün Taban Puanları 250 civarlarına inecektir diye tahmin ediyorum. Tercihlerinizi yaparken dikkate almanızı öneririm.

Ata-Aöf’de Kayıtlar Nasıl Yapılmaktadır?

Kayıt işlemleri; internet üzerinden online ön kayıt, harç ücretlerinin ödenmesi ve istenilen evrakların Atatrük Üniversitesi’ne posta yada kargoyla gönderilmesi ile yapılmaktadır.

Kayıt İçin Erzurum’a Gitmek mi Gerekiyor?

Ne kayıt nede sınav için Erzurum’a gitmenize gerek yoktur.

Ata-Aöf’de Eğitim Nasıl Yapılmaktadır?

Atatürk Üniversitesi ATA-AÖF Açık Öğretim Fakültesin de eğitim ve öğretim internet üzerinden ders videoları, sesli kitaplara, sınav soruları, deneme sınavları, çözümlü testler, online kitaplar vs şeklinde yapılmaktadır.

Ata-Aöf’de Sınavlar Nasıl Yapılmaktadır?

Ata-Aöf de sınavlar için Erzurum’a gitmeye gerek bulunmamaktadır. Ara sınavlar yani vizeler internet üzerinden online olarak, finaller ve bütünlemeler ise ise çeşitli illerdeki sınav merkezlerinde yüz yüze test usulü şeklinde yapılmaktadır.

Sınavsız İkinci üniversite

Ayrıca açıköğretim olarak eğitim veren lisans ( Sosyal Hizmet Lisans Bölümü Hariç ) ve önlisans bölümlerine sınavsız ikinci üniversite kapsamında öğrenci veya mezun herkes kayıt olabilir.

714 Soru Sorulmuş. SORU/YORUM YAZMAK İÇİN SAYFANIN EN ALTINA İNİN. »

 1. Deniz 27 Ağustos 2016 at 19:08 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  sağlık kurumları işletmeciliği önlisans okuyup sosyal hizmetlere dgs ile geçiş varmı..

 2. Eliff 23 Temmuz 2016 at 23:55 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Lys ile de aöf seçilebiliyor mu acaba?

 3. Eliff 23 Temmuz 2016 at 23:54 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Merhaba ben hem ygs ye girdim hemde lys ye ama lys puanim daha yüksek onunla açık öğretim tercih yapabilir miyim

 4. Kader 22 Temmuz 2016 at 09:11 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Ben moda tasarımı okumk istiyorum ama açıkta yok neden

 5. merve 21 Temmuz 2016 at 15:33 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  ben sosyal hizmetler okumak istiyorum tm3 puanım 318 4 yıllık olur mu uzaktan eğitim

 6. Emre 11 Temmuz 2016 at 20:48 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Merhaba 2016 ygs puanıyla özel yetenek sınavı kazanırsam aynı zaman da açık öğretim tercih yapabilirmiyim

 7. mevlüde ennice 7 Temmuz 2016 at 15:29 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  İyi günler ben aöf sosyoloji bölümünden ocak- 2016 da mezun oldum.İkinci üniversite olarak tıbbi sekreterlik ve dokümantasyon bölümüne sınavsız kayıt yaptırma hakkım var mı ? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

 8. Medina 11 Haziran 2016 at 11:23 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Bu Universite ile ben nasıl iletişime geçerim ?

 9. ramazan adar 8 Haziran 2016 at 12:04 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  ben 2 yıl sivil savunma ve iyfaiyecilik mezunuyum afad bölümüne geçiş yapmak isitiyorum yani 4 yıllığa tamamlamak istiyorum DGS sınvavına girmek şartmı yada yatay geçişmi yapabiliyoruz

 10. Oguzhan 7 Haziran 2016 at 17:52 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Merhaba ben anadolu da 2 yillik açıktan sosyal hizmetler okudum 4 yillik disaridan tamamlamak istiyorum. Ne yapmam gerekyor. Birde donemlik ucreti ne kadar

 11. Volkan 7 Haziran 2016 at 11:33 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Gunaydin, Anadolu universitesi son sinif ogrencisiyim, okulum bitmek uzere,2016-2017 yili icin okulunuza 2 universite duzeyinde Is sagligi ve guvenligi bolumunu dusunuyorum, Anadolu universitesinden gecis yapabilirmiyim, bu bolum taban puaniniz 469 gibi çok yuksek, birde bizim boyle bir puanimiz olmucak, kontenjana nasil dahil olabiliriz….

 12. Ebru 7 Haziran 2016 at 04:04 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Merhaba,
  Aöf 4.sınıf işletme bölümü öğrencisiyim bu sene mezun olamıyorum fakat çocuk gelişimi bölümünü 2.üniversite olarak tercih etme hakkım var mı ve ne yapmam gerekir şimdiden teşekkür ederim.

 13. fatmanur 31 Mayıs 2016 at 00:33 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  merhaba benim ygs 5 puanım 316 okul puanı ile 362 oluyor atatürk aöf üniversitesi okul öncesi öğretmenliği bölümünü tercih etsem gelir mi acaba ?

 14. meryem 29 Mayıs 2016 at 19:20 - Cevaplamak İçin TIKLAYIN

  Mrb ben çocuk gelişim aof okumk istyrm 157 puanim var tercih yapabiliyormuyum ??

Sorunuzu/Yorumunuzu Buradan Yazabilirsiniz »